Itthon szinte mindent lehet kapni, miért éri meg mégis külföldről vásárolni? Ez afféle sznob dolog?
Ismeretlen társaságba keveredtem, ahol egy dolog biztosan kötelező: beszélgetni kell. Valamiről, bármiről. Nem ismersz senkit, hát próbálsz valamiféle kapcsolatot teremteni, közös témát találni.
Mi az amiről én remekül el tudok társalogni? Az adójogszabályok és a számvitel rejtelmei, vámszabályok meg trendi vállalkozásformák, ami persze tök uncsi, így marad az online vásárlás, meg a nőcis dolgok.
Elmeséltem, hogy én bizony szoktam külföldről vásárolni (néha :)…) de a reakciók után konkrétan ufónak éreztem magam egy idegen bolygón. Azt mondták, ez afféle sznob dolog.
Ez volt az a pont, amikor végigmértem magam, és elgondolkodtam. A blúzom, és a cipőm Angliából, a táskám az USA-ból, a pénztárcám Indonéziából, a nadrágom egy hazánkban is működő, de egyébként lengyel webshopból érkezett. Több száz webshopot ismerek, szinte teljesen rutinszerűen vásárolok. Megvannak a bejáratott helyeim, kedvenc webshopjaim.
Szeretem az óriási választékot, a verhetetlen árakat, a leárazások, kuponok nyújtotta lehetőségeket. Ezzel nem vagyok egyedül, egyre több ember gondolja ugyanígy.
Kinyílt a világ, bezárni már képtelenség. Tudjuk, látjuk, alkalmazzuk. Pont úgy, ahogy reggelizünk, vagy munkába megyünk.
Nem sznob dolog ez, ez a jövő.
Robbanás előtt áll kis világunk, én úgy hívom: online forradalom. Még néhány év, és teljesen átalakul minden. Egyre többen fognak az online vásárlásra szavazni, ezt felmérések, és a nemzetközi tapasztalat is igazolja.
A kisebb üzletek sajnos nem fogják tudni tartani a lépést, egy webshop fenntartása sokkal kevesebbe kerül, így sokkal olcsóbb árakat tudnak kialakítani mint a bérleti díjat, és alkalmazottakat is fizető társaik. Amíg léteznek, addig az emberek egyre inkább csak bemutatóteremként fogják használni ezeket kis üzleteket, és a plázákban lévő boltokat is. Megnézik, kérdeznek róla, felpróbálják, aztán megrendelik online.
Haladni kell a korral. Aki kimarad, az lemarad.
Egyre több nagyobb cég hoz létre a fizikai üzlete mellett online felületet is. A kisebb üzleteknek is érdemes megfontolni, hogy be tudnak-e valamilyen módon kapcsolódni, akár a szűkebb környezetük kiszolgálása is elegendő lehet kezdetnek.
És igen. Ha már online, akkor teljesen mindegy, hogy itthonról, vagy külföldről jön a cucc. Külföldről általában olcsóbb. Hacsak nincs itt egy olyan kereskedő, aki nagy mennyiségben vásárol, vagy valami extra dolgot árusít.
Tisztában kell lennünk azzal, hogy ez egy kicsi ország, kicsi piac, ahol leginkább a nagyon olcsó cucc megy. Ha valaki mást szeretne, az vagy jó mélyen a zsebébe nyúl, vagy szétnéz külföldön. Ez van. Lehet ezt elítélni, nem megérteni, lemaradni, vagy felzárkózni.
Egy biztos, a kialakult szokásaimon semmi pénzért nem változtatnék. Akár sznob dolog, akár nem, továbbra is az online külföldi vásárlást fogom előnyben részesíteni.
Aki ellene van, azzal néhány év múlva újratárgyaljuk az ügyet. Én itt leszek 🙂
Ha érdekel a mostanra óriásira dagadt külföldi webshop gyűjteményem, itt megnézheted:
Ha érdekel a külföldi vásárlás, nézz szét nálam, sok érdekességet és izgalmas termékteszteket is találsz.
Be the first to comment