A 70-es évek végén amikor általános iskolába jártam, közkedvelt rajztéma volt a jövő. A feladat szerint mindenkinek papírra kellett vetnie, hogy hogyan képzeli el a jövőt 2000-ben. Azt hiszem én repülő autókat, és légpárnás vonatot rajzoltam, melyet robotok vezettek. Aztán mi lett belőle? Hát nem sok minden, még most 15 évvel később sem.
De hogyan képzelték el a jövőt Japánban, egy olyan országban, ahol a technika fejlődése megállíthatatlanul tör előre? És mi lett belőle?
Ez egy képzeletbeli vonat képe 1939-ből. A vonatot légcsavarok hajtják.
Egy kicsit túlteljesítették a víziót. Egy vonat 1997-ből:
Egy képzeletbeli rakétatranszporter képe 1964-ből, (figyeljük meg a formát)
És itt a legújabb vonat, melynek prototípusa 2015 év végére készül el. Hangsebességhez közelítő sebességgel fog közlekedni, egy 300 mérföldes távot 30 perc alatt képes megtenni.
Egy gyermekgondozó robot képe:
Engedjétek meg, hogy bemutassam ROBEAR-t, aki egy sorozatgyártás előtt álló gondozó robot, melyet idős emberek segítségére fejlesztettek ki.
Ezen a képen, egy teljes mértékben robotizált iskolát láthatunk 1969-ből, ahol a tanuláson kívül, még a fegyelmezésre is van megoldás.
Egy kép napjainkból, ahol még táblára sincs szükség, mindent megold néhány laptop és fülhallgató.
Egy kép a régmúltból, mely idősíkok közötti átjárót ábrázol.
Akkor most itt egy időgép következne. Hogy ilyen nincs? Japán egyik legnagyobb játékgyártó cége piacra dobott olyan telefontokot, mellyel az új iPhone 6 időgéppé alakítható. Mi is lehetne más a neve, mint Back to the Future II.
Még nem kezdték el a forgalmazást, így nem tudni működik-e. De ha ezt is megcsinálják, és megnyílnak az idő kapui, na akkor kénytelen leszek spórolni 🙂